Борусия (Дортмунд) постигна шестата си победа през сезона, след като направи обрат при гостуването си на Херта (Берлин) за 5:2. "Жълто-черните" бяха изостааващи на почивката, но след това Ерлинг Холанд взе нещата в свои ръце и разнищи столичния тим с поредната си порция голове - по-точно четири на брой.

Другата голяма новина на "Олимпиящадион" тази вечер бяха първите минути в елита на Юсуфа Мукоко. 16-годишният суперталант на дортмундския тим влезе в игра пет минути преди края, заменяйки именно Холанд и така стана най-младият футболист, играл в мач от Бундеслигата. Роденият в Камерун нападател стори това на 16 години и 1 ден и подобри с 11 месеца досегашното върхово постижение, което бе дело на Нури Шахин, отново с екипа на Борусия.

Матеус Куня изведе Херта напред малко повече от десет минути преди края на първото полувреме, но светкавични два гола на Холанд за две минути между 47-ата и 49-ата изстреляха Дортмунд напред с 2:1. И в двата случая норвежецът показа изключителен усет и чувство за пласиране. В 61-ата минута хеттрикът му стана факт, след като надбяга защитата на берлинчани и отбеляза с лекота, а в 70-ата минута Рафаел Герейро добави още един гол за гостите за 4:1.

Куня намали от дузпа за "Старата дама", но десет минути преди края Холанд реализира още веднъж за финалния резултат от 5:2.

"Жълто-черните" са с 6 победи и 2 загуби в 8 мача и с 18 точки са втори в класирането, изоставайки на точка от шампионите от Байерн. Холанд пък има 10 гола и 2 асистенции в 7 мача.

Херта е на тринадесето място със 7 точки.