Холандия се класира на първия си голям форум от Мондиал 2014 насам.

"Лалетата" си осигуриха място на Евро 2020, макар и да не впечатлиха, завършвайки наравно 0:0 срещу Северна Ирландия в Белфаст.

Холандците имаха тотално превъзходство през целия двубой , но така и не стигнаха до гол. Това все пак не бе фатално, защото дори и равенството класира тима за шампионата на Стария континент.

Играчите от "ниската земя" проуснаха последното Европейско, както и Мондиала преди година в Русия, но този път успяха да изпълнят целта си.

Това направи и Германия, но безкомпромисно. Бундестина размаза Беларус с 4:0 в Мьонхенгладбах.

Мачът се изграеше изцяло на една врата, но първият гол падна едва в 41-ата минута, когато точен бе Матиас Гинтер.

През втората част Леон Горецка и Тони Кроос на два пъти оформиха крайният резултат.

Беларус имаше няколко шанса за почетен гол, но ги пропусна, а Игор Стасевич пропиля шанс от бялата точка.

Така Германия оглави групата с 18 точки. Холандия е на второто място с 16, докато Северна Иралндия има 13. В последния кръг ирландците могат да изравнят "лалетата" по точки, но директните двубои са в полза на трикратния световен финалист.