Холандия прегази стария футболен враг Германия с 3:0 в Амстердам и написа история. Никога досега "оранжевите" не бяха побеждавали Бундестима с повече от 2 гола разлика в едно от най-старите съперничества на европейския футбол.

А той, Бундестима, беше направо неузнаваем отново, както е често напоследък.

Холандия владееше изцяло положението, въпреки че излезе с дебютантите Дензел Дъмфрис и Стивън Бергуин (десен защитник и крило от ПСВ), в титулярния състав.

Преди почивката резултатът можеше да е повече от 1:0, но единственият гол дойде след удар на Райън Бабел в напречната греда и добавка с глава на Върджил ван Дайк.

Германия опита да реагира след почивката и имаше две добри ситуации, пропуснати от Лирой Сане и Тимо Вернер. Но след 70-ата минута се заредиха убийствени контраатаки в "оранжево", оркестрирани от Мемфис Депай.

Той удвои в 87-ата минута, преди в добавеното време Джорджиньо Вайналдум да разстреля за трети път Мануел Нойер.

Холандия бие Германия за първи път от 2002 г. и показа отново, че се завръща на правилния път след две поредни големи пропуснати първенства (Евро 2016 и Мондиал 2018).

На обратния полюс е Германия - в серия от три поредни официални мача без победа и вкаран гол (след 0:2 от Корея на Световното и 0:0 с Франция на старта на Лигата на нациите). С едва три успеха в последните 11 мача!

Бундестима е вкарал 8 гола в 10 двубоя за календарната 2018-а и е загубил пет от тях!

А за последен път Германия усети какво е да бъдеш разбит с 3 гола разлика... преди цели 11 години (0:3 от Чехия).

В група 1 на Лига А води Франция с 4 т., Холандия има 3, а германците са с 1.

В група 1 на Лига В Чехия победи с 2:1 Словакия като гост и е с 3 точки. Украйна има 6, а словаците са с 0.

В група 4 на Лига В Ейре и Дания направиха 0:0. Ирландците са на дъното с 1 т., датчаните водят с 4, а Уелс има 3.

В група 3 на Лига С изстрадахме българския обрат с 2:1 над Кипър, а Норвегия победи Словения у дома с 1:0.

Водим с 9 точки, Норвегия е с 6, Кипър има 3 т., а словенците - нула.

В група 1 на Лига D Грузия разби Андора с 3:0, а Латвия и Казахстан на селекционера Станимир Стоилов не се победиха - 1:1.

Грузинците имат 9 т., останалите три тима са с по 2 т.

В група 4 на Лига D се случи и сензацията на деня, след като Гибралтар удари с 1:0 Армения като гост и спечели първата си победа в официален мач за цялата история на футбола!

Джоузеф Чиполина, левият бранител на Линкълн Ред Импс (от гибралтарската лига) вкара паметния гол от дузпа.

Македония разгроми Лихтенщайн с 4:1 и води в групата с 9 т., а всички останали три тима имат по 3.