Отборът на Рексъм, който нашумя покрай холивудските си собственици Райън Рейнълдс и Роб Маклхени, спечели втора поредна промоция в английската футболна пирамида. Уелският тим, един от най-старите в света, ще играе в Лига 1 (третото ниво на местния футбол), след като два кръга преди края не може да бъде изместен от Топ 3 на класирането на Лига 2.

Това стана факт след победа с 6:0 срещу гостуващия Форест Грийн. Така Рексъм е втори с 82 точки, докато Стокпорт е първи с 86, а Мансфийлд трети със 79, като и двата тима имат мач по-малко от Рексъм.

Четвъртият МК Донс е със 74 и два оставащи двубоя.

Елиът Лий откри головия следобед след 17 минути игра, Пол Мълин добави два гола до почивката, а Райън Инис си вкара автогол, за да се стигне до 4:0 след 45 минути. През втората част Райън Барнет и Джак Мариът добавиха по едно попадение за крайния резултат 6:0.

"Драконите" се завръщат в Лига 1 след близо две десетилетия отсъствие. За последно те играха в тази дивизия преди 19 години.

Съвсем скоро пък предстои премиерата на поредния сезон на документалния сериал, посветен на клуба - Welcome to Wrexham, който е продукция на Netflix.