Реал (Мадрид) се изкачи на върха в Ла Лига след рутинна победа с 2:0 над Хетафе.

Кралете нямаха проблем при гостуването си в едноименното мадридско предградие, постигайки шести пореден успех в шампионата.

Резултатът бе открит още в 14-ата минута, когато Вазкес центрира, а Хоселу с глава успя да се разпише.

33-годишният Хоселу се превърна в големия герой за Кралете, защото той вкара и второто попадение в началото на втората част, с което окончателно реши всичко в мача.

Отново майсторска атака, в която Винисиус пусна топката към Хоселу, а той отлично насочи топката в долния ъгъл на вратата и покачи на 2:0. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Любопитно е, че от последните пет победи на Реал, тази е единствената с повече от гол разлика. Кралете не играят толкова зрелищно, но пък доста ефективно, а в крайна сметка това дава отличен резултат в трупането на точки.

След 22 изиграни кръга, Реал има 57, сензацията Жирона е с две по-малко, а с 10 пункта по-малко намираме Барселона и Атлетико (Мадрид) на третата и четвъртата позиция.