Прекрасни голове белязаха победата на Ботев над Дунав с 3:1, пратила домакините на върху в група В от програмата на втората половина на таблицата в родната Първа лига.

Гостите поведоха със страхотно попадение на Стефан Христов още в 16-ата минута, но Радослав Терзиев изравни с глава в 30-ата. Лазар Марин изведе напред Ботев в 53-ата минута, а Антонио Вутов в 68-ата подпечата победата.

Така пловдивските "канарчета" ще приемат Етър в полуфинал по пътя към плейоф за Лига Европа.

Арда, който изпусна шанс да е първи в групата с 0:0 във Враца срещу другия Ботев по-рано днес, ще гостува на Черно море. И двата двубоя са във вторник.

Победителите от двата сблъсъка ще се срещнат четири дни по-късно в мач, който да определи представителя на втората осмица в баража за Европа. Той пък ще има визита на третия в първенството.

След мача Тодор Неделев, звездата на Ботев, призна пред Диема спорт:

"Оферта от турския гранд Трабзонспор има, след изиграването на последния мач за сезона ще обсъдим с клуба дали е добра и за мен, и за тях. И може да има трансфер. Готов съм за тази крачка, изкарах достатъчно години тук след завръщането ми от Майнц, Германия."

Дунав със загубата отива в тройна група с Ботев (Враца) и Царско село, като победителят в нея при срещи всеки срещу всеки, се спасява от изпадане.

Другите два тима чакат решаващи битки от баражите с Монтана и Септември - втори и трети от Втора лига.