Байерн (Мюнхен) продължава да потвърждава тезата, че е с няколко класи над своите съперниците в Бундеслигата.

Баварците на Юлиан Нагелсман разбиха Волфсбург с 4:0 на своя "Алианц Арена" в мач, в който нямаше публика заради противоепидемичните мерки.

Петият пореден успех в първенството на шампионите им носи актив от 43 точки и отново аванс от девет точки пред втория Борусия Дортмунд, който в събота гостува на Херта в Берлин. Волфсбург е 12-и с 20 точки.

Акцентът от мача отново бе Робърт Левандовски. Пренебрегнатият за "Златната топка" поляк реализира четвъртото попадение в 87-ата минута и така подобри още един рекорд на големия Герд Мюлер. Този път за най-много голове в Бундеслигата в рамките на една година. Това бе 43-и гол за Лева в 34 мача. Изумително!

Другите попадения за Байерн отбелязаха съответно Томас Мюлер (7'), Дайот Упамекано (57') и Лерой Сане (59').

Това беше последен мач за двата отбора в този полусезон, като следващите им срещи са в края на февруари.