Байерн (Мюнхен) спечели четвърти пореден мач в Бундеслигата, макар да бе без головата си машина Роберт Левандовски. Баварците спечелиха с 2:1 като гости от Кьолн и така задържаха лидерската позиция в първенството, поздравявайки се с петата си победа от общо шест изиграни мача досега.

Левандовски остана извън групата на европейските клубни шампиони, като по всяка вероятност става дума просто за дадена му почивка от треньорския щаб, защото до последно тренираше наравно със съотборниците си.

Томас Мюлер откри резултат от дузпа, която бе отсъдена в 13-ата минута, когато Серж Гнабри отигра топката с глава и тя се отби в ръката на Мариус Волф от "козлите", а съдията отсъди удар от бялата точка. Мюлер не сбърка за 1:0. Именно Гнабри пък удвои в края на първото полувреме, за да напомни за себе си, макар да пропусна известно време заради COVID-19 - 2:0.

За Мюлер това бе победа №260 в елита, като така той изравни друга клубна легенда - Оливер Кан, който еднолично държеше рекорда досега. Въпрос на време е Томас да оглави подреждането.

Шампионите пропуснаха още няколко възможности да увеличат преднината си през второто полувреме, а десет минути преди края получиха гол - дело на Доминик Дрекслер. Това обаче бе всичко, за което домакините в днешния двубой имаха сили и Байерн взе трите точки след 2:1.

Тимът на Ханзи Флик е начело в класирането с 15 точки, колкото има и Борусия (Дортмунд), а голямото дерби помежду им е следващата седмица на "Сигнал Идуна Парк".

Кьолн пък е в зоната на изпадащите със само две точки след шест двубоя.