Ювентус постигна важна победа с 2:0 над Интер в дербито на 26-ия кръг в Серия "А" и увеличи преднината пред историческия си съперник.

"Бианконерите" продължиха добрата си серия над "нерадзурите" в последните години, като тя вече наброява осем мача без загуба във всички турнири, сред които пет победи.

Точни за шампионите бяха Аарън Рамзи и Пауло Дибала през второто полувреме, а мачът се игра в Торино пред празни трибуни заради кошмарното разпространение на коронавируса в Италия.

Това бе едно от най-минорните издания на Дерби Д'Италия, тъй като без публика местният футбол губи целия си чар.

Все пак феновете на домакините имаха поводи за радост пред телевизорите, тъй като до голяма степен за момента тимът им отдръпва Интер от битката за титлата. Разликата между двата клуба става девет точки, като този на Антонио Конте е с мач по-малко. Юве води с една точка на втория Лацио.

Срещата, която беше отложена от миналата седмица, беляза завръщането на Конте на стадиона, на който стана шампион. Кристиан Ериксен и Диего Годин не бяха в стартовия състав, а Стефано Сенси и Виктор Моузес бяха контузени. Голямата новина бе завръщането на вратаря Самир Ханданович, който отсъстваше в рамките на 5 седмици. Маурицио Сари също направи изненадващи решение, като остави извън титулярите Миралем Пянич и Пауло Дибала, а Дъглас Коща бе сред тях.

Срещата започна равностойно и стражът на Интер спаси удар с глава на Матайс де Лихт, както и диагонален шут на Блейз Матюиди в рамките на първите 15 минути.

Мерникът на "нерадзурите" далеч не бе толкова точен. Няколко последователни удара прелетяха високо над вратата. Първият точен бе на Брозович по земя, но последва спасяване.

Резултатът бе открит в 54-ата минута, когато Матюиди центрира остро от аут линията и лошо изчистване прати топката в краката на Рамзи. Уелсецът от близка дистанция прати топката в близост до Ханданович, но с твърде висока скорост.

В 67-ата минута Дибала вкара страхотно попадение за 2:0. Той направи двойно подаване с Рамзи, финтира фантастично Ашли Йънг и с външен фалц прати топката до гредата.

Кристиан Ериксен отправи последния опасен удар на сметката на Интер, а до края Роналдо направи два големи пропуска и пропусна да вкара в 12-и пореден мач от първенството.