Милан победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от десетия кръг на Серия А, с което запази аванса си от 5 точки на върха в класирането. Лидерът се справя добре без контузения си ас Златан Ибрахимович, който е с разтежение.

Франк Кеси даде аванс на гостите от дузпа в последните секунди на едно равностойно първо полувреме, в което дори по-добрите шансове за гол имаше Самп.

В 77-ата минута Саму Кастейехо вкара второто попадение, след като бе влязъл в игра секунди по-рано и не бе докосвал топката, преди да я прати във вратата. При 0:2 домакините се втурнаха напред с всички сили и риск да допуснат нови голове.

Албин Екдар намали с глава след корнер в 82-рата минута, а в последните секунди пак той получи златен шанс да изравни, но пропусна от чиста позиция, пак с глава.

Милан има 26 точки, с пет повече от втория Интер и с 6 пред Наполи и Ювентус.

В края на двубоя в Генуа целият отбор, треньорският щаб и спортният директор Паоло Малдини се прегърнаха в центъра на терена и сцената бе достатъчно красноречива - колективът е много здрав, а целите - високи.

Милан не е бил шампион на Италия от 2011-а, а в турнира Шампионска лига не се е появявал вече 7 сезона.

Очаква се Златан да се завърне на терена преди Нова година, като "червено-черните" имат тежка програма с четири мача в периода 13-23 декември. Най-вероятно лидерът и голмайстор на състава ще е на линия за гостуването на Сасуоло на 20-ти.