Байерн (Мюнхен) спечели петата си поредна победа в голямото дерби на германския футбол - Дер Класикер срещу Борусия (Дортмунд). Пред празните трибуни на "Сигнал Идуна Парк" шампионите надиграха домакините с 3:2 и така продължиха успешната си серия срещу този съперник.

Последната победа на Борусия над баварците датира отпреди повече от година.

В днешната среща имаше всичко - атрактивен и открит футбол, интрига и отменени голове, като липсваха единствено феновете. Гледката на празната култова трибуна на стадиона, известна като "Жълтата стена", определено бе тъжна.

Снимка: АР/БТА

Гол на Роберт Левандовски бе отменен заради засада в 24-ата минута, като това стана след консултация с ВАР, а решението със сигурност ще доведе до доста дискусии в идните дни. И двата отбора играеха изключително нападателно, а това доведе до първи гол, който бе във вратата на гостите. В заключителните моменти на първото полувреме капитанът на домакините Марко Ройс засече с десния крак центриране по земя на Рафаел Герейро и го прати под гредата на Мануел Нойер за 1:0.

Борусия обаче не прекара много дълго време начело, защото в добавеното време на първата част Дейвид Алаба изравни от пряк свободен удар. Австриецът стреля, а топката се отклони в гърба на Тома Мюние, който бе в стената и попадна в мрежата на Роман Бюрки - 1:1.

Левандовски вкара и редовен гол, само три минути след старта на второто полувреме, когато се освободи от покриващия го защитник и насочи топката с глава за 2:1. Малко след това Кинсгли Коман удари греда след пробив и шут от границата на наказателното поле, докато Ерлинг Холанд отговори с един от многото си пропуски днес.

Десет минути преди изтичането на редовното време резервата Лерой Сане вкара трети гол за Байерн след асистенция на Левандовски, а когато всичко изглеждаше решено, Холанд все пак върна едно попадение за Борусия. Норвежецът се освободи от защитата с хубаво първо докосване и макар да си поведе топката силно, успя да вкара под плонжа на Нойер за 3:2.

В продължението Левандовски отново вкара и отново попадението му бе отменено заради засада, която обаче този път бе налице.

Байерн е начело в Бундеслигата с 18 от 21 възможни точки, докато Борусия е на трето място с три точки изоставане. Днес "жълто-черните" получиха повече голове отколкото в предходните шест кръга общо - три срещу два.