Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 2:0 и преодоля поредното препятствие към чаканата вече 30 години титла на страната.

Именно "червените дяволи" бяха единственият тим, който успя да открадне точки от мърсисайдци през сезона, но не успя да повтори постижението в днешното издание на голямото дерби на английския футбол.

Двата най-успешни тима в родината на футбола предложиха вълнуващ сблъсък, но както се случва всеки път напоследък, радостта бе за "червените" от Мърсисайд.

Ливърпул продължава да е без поражение през сезона, като след 21 кръга, момчетата на Юрген Клоп имат преднина от 16 точки на върха и мач пасив.

Действащият европейски клубен шампион вече е в серия от 39 мача без загуба във Висшата лига, което е с двубой повече от един цял сезон. Мачовете без поражение на "Анфийлд" в първенството пък вече са 52.

Отборът на Клоп наистина изглежда непобедим, а така чаканата титла изглежда въпрос на седмици.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Днес мачът започна вихрено за домакините, които буквално смазаха съперника в първите 35 минути, а още в 14-ата резултатът бе открит.

Трент Александър-Арнолд предостави поредното страхотно центриране от корнер, а централният бранител Върджил ван Дайк се извиси, за да вкара с глава.

Той бе замесен и в следващите две интересни ситуации. Нидерландецът първо се размина с топката при ново опасно центриране, а малко след това извърши нарушение, заради което нов гол на Ливърпул бе отменен.

Ван Дайк избута вратаря Де Хеа, пречейки му да улови топката, а това доведе до гол на Фирмино секунди по-късно. Съдията обаче се консултира в ВАР и отмени попадението.

В тези силни за Ливърпул минути падна и трети гол във вратата на Юнайтед, но той отново бе отменен. Този път причината бе засада на Вайналдум, която ВАР потвърди, че е отсъдена правилно.

Намаляването на темпото от странан на Ливърпул доведе до няколко опасни атаки на Юнайтед, а в една от тях Перейра бе доста близо до гола, но сантиметри го раздели от това да засече топката в опразнената врата.

Ливърпул пък отговори с чист шанс пред Мане в заключителните минути на полувремето, но Де Хеа показа блестящ рефлекс и изби.

Началото на втората част не се различаваше особено с това на първата, като Ливърпул тотално доминираше.

Джордън Хендерсън уцели страничната греда, а Салах и Мане се отчетоха с неточни удари от добри позиции. Своите шансове имаше и Юнайтед, но Марсиал и Фред ги пропуснаха.

Именно тези две положения в средата на полувремето бяха най-опасните, които Юнайтед имаше до края на мача. В заключителните минути момчетата на Солскяр опитваха, но така и не затрудняваха особено отбраната на непобедимия Ливърпул.

Дълбоко в добавеното време гостите имаха шанс да изпълнят корнер, но не създадоха нищо опасно, а вратарят Алисон вместо да бави времето, реши да я изрита към самотния Мохамед Салах на центъра. Египтянинът напредна сам срещу Де Хеа и реши всичко с втория гол в мача.