Нюкасъл и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в среща от 30-ия кръг на Висшата английска лига.

"Шпорите" на Жозе Моуриньо дълго водеха в резултата след два гола на Хари Кейн, но допуснаха късен изравнителен в края и се върнаха към разочароващите резултати.

Нюкасъл, който е отборът в най-слаба форма в първенството, показа голямо желание да се върне в мача и в крайна сметка си заслужи точката.

А резултатът бе открит именно от "свраките". Мат Ричи открадна топката в 28-ата минута и подаде на Дуайт Гейл, който асистира за Жоелинтон на сантиметри пред вратата. Нападателят нямаше как да сгреши за 1:0.

Тотнъм обаче много бързо се върна в мача и дори го обърна в своя полза. В 30-ата минута. Той се възползва от асистенция на Джовани Ло Селсо и груба грешка на Емил Крафт.

Кейн вкара поредния си гол само четири минути по-късно. Той получи страхотен извеждащ пас от Тангуй Ндомбеле и с прецизен удар по земя реализира за 2:1.

През втората част Нюкасъл търсеше равенството и стигна до него в 85-ата минута. Джо Уилък вкара от непосредствена близост след силен удар в напречната греда. Защитникът имаше късмет, но Нюкасъл взе точката.

"Свраките" вече имат 29 точки и са на 17-ата позиция. Тотнъм е пети с 49.