Черногорският Искра (Даниловград) е първият съперник на Локомотив (Пд) в Лига Европа, след като елиминира много мъчно Санта Колома от Андора.

Българският представител чакаше тази квалификация, за да научи накъде ще пътува идния четвъртък, 27 август.

Искра спечели с дузпи след 0:0 в 120 минути, за да елиминира отборчето от Андора. Драмата бе пълна, но за Локо единственото важно е, че поне знае за коя дестинация ще купува билети.

Носителят на Купата на България е фаворит срещу съперник, който няма никакъв европейски опит и дебютира в турнирите на УЕФА именно при драмата снощи в Андора.

Искра зъвърши трети в Черна гора, след като първенството там бе спряно през март.

Лудогорец стартира своето участие в Европа за сезона в сряда именно в тази държава, но в Подгорица, където победи шампиона Будучност с 3:1.

Така четирите мача, които чакаме през следващата седмица на нашите отбори в Европа са:

Сряда, Лудогорец - Мидтиланд (Дания), Шампионска лига.