Челси смени треньора си след сензационната загуба от Динамо (Загреб) в Шампионска лига преди седмица, но и с Греъм Потър начело резултатите на международната сцена не се промениха особено.

"Сините" от Лондон направиха 1:1 с Ред Бул Залцбург у дома, като така след първите два мача в групата, при това срещу двата аутсайдера, английският тим има само точка.

Разбира се, тази вечер Челси имаше тотално игрово надмощие над австрийския си опонент, което освен във владеенето на топката, се изразяваше и в многото положения.

Всичко това обаче нямаше значение в 75-ата минута, когато Ноа Окафор вкара изравнителния гол за Залцбург.

Преди това Рахим Стърлинг бе открил за домакините, но голът му не се оказа достатъчен за победен старт на ерата Греъм Потър на "Стамфорд Бридж".

По същото време на "Сантяго Бернабеу" със сигурност не изигра най-силния си мач, но пък не срещна проблеми в постигането на победата с 2:0 над РБ Лайпциг.

Кралете проспаха голяма част от мача, дори имаха и доза късмет да не изостават в резултата, но с попадения на Федерико Валверде и Марко Асенсио изкопчиха късния успех.

Да се поизпоти за победата се наложи и на ПСЖ, който със сигурност очакваше по-лека визита на Макаби в Хайфа.

Домакините откриха чрез Тярон Чери, което наложи на атомното три Лионел Меси, Килиян Мбапе и Неймар да осъществява обрат.

И тримата изиграха своята важна роля, като с по гол донесоха успеха с 3:1 за парижани.