Кристиано Роналдо бе титуляр във Висшата лига едва за втори път през сезона, но и това не помогна на Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" направиха равенство 0:0 в домакинството си на Нюкасъл, като по този начин остават на петото място в класирането.

Присъствието на Роналдо, който прекара 72 минути на терена не допринесе особено за атакуващата мощ на "червените дяволи", които макар и да имаха огровото предимство в мача, така и не го превърнаха в победа.

Дори Нюкасъл бе отборът, който имаше най-чистият шанс за гол в мача, когато през първата част Жоелитон нацели дясната греда не веднъж, а два пъти в рамките на няколко секунди.

Двубоят бе белязан и от изключително спорен момент в 57-ата му минута, когато наглед очевидно нарушение срещу Джйедън Санчо в наказателното поле не бе отсъдено като дузпа, дори и с намесата на ВАР. Всичко това се случи само минути, след като и Кристиано Роналдо имаше съвсем основателни претенции, че е фаулиран в наказателното поле.

Далеч по-убедителн бе друг от претендентите в челото на класирането - Челси, който с 2:0 спечели гостуването си на Астън Вила.

В герой се превърна английският национал Мейсън Маунт, който с по гол и в двете полувремена донесе трите точки, затвърдили мястото на лондончани в топ 4 на класирането.

По план по същото време трябваше да се изиграе и мачът между Лийдс и Арсенал, но токов удар край стадиона накара реферът да го прекъсне само 30 секунди след началото.

Причината бе в нарушената връзка между съдиите на стадиона и ВАР реферите в Лондон, заради което мачът се забави с около 30 минути, но това не попречи на Арсенал да запази лидерската си позиция.

Това стана факт, след като "артилеристите" спечелиха тежкото гостуване с 1:0 и независимо от това, което се случи в дербито между Ливърпул и Манчестър Сити, Арсенал ще бъде лидерът със своите 27 точки.