Астън Вила продължи възхода си във Висшата лига, макар да игра едно полувреме с човек по-малко срещу Кристъл Палас. Бирмингамският клуб се разправи у дома с Кристъл Палас, печелейки с 3:0, като два от головете дойдоха след почивката, когато “виланите” бяха с намален състав. Бившият отбор на Стилиян Петров записва най-добър старт на сезона от 1998 година насам и освен това в четвърти мач не допуска гол във вратата си, докато лондончани не могат да се похвалят с нещо такова - в последните си два двубоя те са инкасирали общо десет попадения.

Бъртранд Траоре изведе Вила напред в петата минута, когато топката се озова в него след хубав пробив на Оли Уоткинс и спасяване на Висента Гуайта. За националът на Буркина Фасо не бе проблем да вкара втория си гол през сезона. Капитанът Тайрон Мингс бе изгонен в рамките на шест минути преди почивката, но това сякаш мотивира допълнително футболистите на Дийн Смит, които надиграха категорично лондонския си съперник през второто полувреме.

Кортни Хаус удвои в 56-ата минута, когато първо Уоткинс стреля в гредата, а след това Хаус добави топката за 2:0. Анвар Ел Гази вкара за 3:0 с шут в далечния угъл на вратата четвърт час преди края, като асистенцията отново бе на Уоткинс, който от своя страна уцели още една греда в заключителните минути на срещата.

Вила е на шесто място в класирането с 25 точки след 13 двубоя, докато Палас е тринадесети с 18 точки от 15 двубоя.

В другата среща от 17:00 часа Фулъм и Саутхемптън завършиха 0:0.