Уест Хем игра полувреме с човек по-малко, но въпреки това запази надеждата за класиарне на първи полуфинал в евротурнирите от 1976 година насам жива. Лондончани завършиха 1:1 в първия четвъртфинал от Лига Европа срещу френския Лион.

Най-интересното през първото полувреме бе официалното предупреждение за треньора на домакините Дейвид Мойс и изгонването на Аарън Кресуел. Той получи червен картон, след като в добавеното време повали откъсващия се сам срещу Алфонс Ареола Муса Дембеле.

КАКВО ТОЧНО СЕ СЛУЧИ В ЛОНДОН ВИЖТЕ ТУК >>>

Въпреки намаления състав, “чуковете” успяха да поведат в резултата в началото на второто полувреме. Тогава Джаръд Боуен се възползва от грешка на Жером Боатенг, за да реализира четиринадесетия си гол за сезона - 1:0. Той е топреализатор на английския тим, като има с четири попадения повече от който и да е друг играч на клуба.

Французите все пак се възползваха от лукса да бъдат с човек повече и изравниха благодарение на Танги Ндомбеле, който е преотстъпен от градския съперник на Уест Хем - Тотнъм.

През второто полувреме фенове на домакините на два пъти нахлуваха на терена.