Лудогорец продължи перфектния си старт на сезона с победа срещу един от най-неудобните си съперници в последните години.

Разградчани победиха Локомотив (Пловдив) с 2:0, записвайки чист успех в четвърти пореден дувбой.

Два от тези мачове бяха срещу черногорския Сутиеска в квалификациите за Шампиоснка лига, а в родния елит Лудогорец надви столичния Септември (3:0), а сега не допусна гол и срещу Локомотив.

Освен това треньорът Анте Шимунджа успя да даде почивка на някои от играчите си, защото Лудогорец излезе със 7 промени в състава от първата минута, но въпреки това достигна до успеха.

Все пак това не се случи толкова лесно, особено през първата част, когато Локомотив бе по-добрият тим на терена, а пред Димитър Илиев се откри най-чистият шанс, но той стреля над вратата.

С началото на втората част Лудогорец очаквано заигра по-активно, започна да атакува по-често, а в 50-ата минута резултатът бе открит.

Непрестанно спряганият за трансфер в чужбина Бърнард Текпетей опита мощен шут с левия крак, като макар да не нацели топката така, както му се искаше, получилият се фалцов удар по земя изненада вратаря Илко Пиргов и влетя във вратата.

Макар Лудогорец да продължи да диктува случващото се на терена, Локомотив трябва да съжалява за една ситуация в 77-ата минута, когато влезлият от пейката Ивайло Димитров нацели гредата.

Ударът му с глава срещна страничния стълб, като сантиметри разделиха Локомотив от изравняване малко преди края.

Това бе и последният шанс за пловдивчани, защото малко след тази ситуация, отлична компинация между влезлите от пейката Каули и Сотириу, бе завършена с гол от бразилеца за 2:0.

Той имаше шанс да направи резултатът класически, но в продължението нацели греда.

Така Лудогорец псотигна важна победа преди двубоя си от втория квалификационен кръг на Шампионска лига, който е във вторник от 20:45 часа срещу ирландския първенец Шамрок Роувърс.