Един от фаворитите и традиционен домакин на Голд Къп - САЩ, стартира с убедителна победа континенталната надпревара на Северна Америка.

Успехът пе напълно очаквам, защото съперник на американците бе скромният тим на Гвиана, който бе победен с 4:0 в първия му мач на голям форум.

Така САЩ отговори подобаващо на другите фаворити, които стартираха с убедителни победи. В първия ден от турнира Мексико спечели със 7:0, а Канада с 4:0. Тимът на Коста Рика също победи с 4:0 в откриващия си мач.

Резултатът откри Пол Ариола в 28-ата минута с хубав удар от малък ъгъл, а до края на полувремето американците направиха множество пропуски.

Все пак всичко бе решено в началото на втората част, когато два бързи гола отказаха тима на Гвиана. Точни бяха Тайлър Бойд и Джеси Зардес.

В края на мача с мощен удар Бойд вкара втория си гол в мача и оформи крайното 4:0.

В другия мач от групата, отборът на Панама победи Тринидад и Тобаго с 2:0.