Етър победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 във Велико Търново в среща от 23-ия кръг на Първа лига и затвърди невероятната си домакинска форма.

Хората на Красимир Балъков имат седем победи в последните си осем мача на "Ивайло" и играят изключително убедително пред своята публика, която отново ги подкрепяше бурно.

Неделната среща бе белязана от силен снеговалеж, който затрудни играта най-вече през второто полувреме, но великотърновци отбелязаха две безответни попадения.

В 26-та минута минута Етър поведе с добре позната комбинация. Флорент Боджадж подаде към Велко Батрович, който с прецизен удар не остави шанс на Мартин Луков.

Вторият гол падна в 71-та минута и го реализира Даниел Младенов с глава след центриране отляво.

Етър вече има 36 точки и се намира на седма позиция в шампионата. Локомотив е 10-и с 26 точки.