Празничният възход на Арсенал продължи с трета поредна победа във Висшата лига.

"Артилеристите" разгромиха Уест Бромич с 4:0, като успяха да се отдалечат от зоната на изпадащите.

Непосредствено преди Коледа, Арсенал отбелязваше най-слабия си сезон от половин век насам, като възможността клубът да се бори за спасението си изглеждаше абсолютно реална.

Седмица по-късно обаче ситуацията е далеч по-добра. "Артилеристите" вече са на шест точки от топ 4, а в играта на тима има доста повече настроение.

Това си пролича и по време на днешния разгром. Резултат, който бе позабравен за феновете на тима.

Макар днес на терена срещу Арсенал да бе предпоследния в класирането, Уест Бромич все пак е отбор, който успя да изкопчи равенства срещу Ливърпул и Манчестър Сити в последния месец.

Ужасните условия по време на мача и снегът, който покри целия терен, също можеха да донесат допълнителни неприятности на гостите от Лондон, но това не се случи.

Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато левият краен бранител Киърън Тиърни направи страхотен пробив и с удар в далечния ъгъл на вратаря успя да отбележи.

По-малко от пет минути след това нова чудесна атака на Арсенал бе завършена от Букайо Сака. Резултатът стана 2:0, а това допълнително успокои гостите, които заиграха с още по-голямо настроение.

Това доведе до нови два гола през втората част, и двата дело на Александър Лаказет.

Победата на Арсенал можеше да е и по-убедителна, но до края играчите в червени екипи направиха редица пропуски в може би най-силния си мач от началото на сезона.