Интер заби синьо-черното знаме на върха на катедралата Дуомо в Милано и превзе града. Лудо дерби с Милан ще се помни дълго, след като фаворитът губеше с 0:2, но намери сили за обрат след почивката и стигна до 4:2.

Драмата бе огромна, нервите, емоциите, красивите изпълнения... Мачът на "Сан Сиро" имаше всичко.

Милан започна като изстрелян от катапулт, атакувайки от първата минута. Фаворит бе Интер, който е в битката за титлата на Серия А, а и е много силен в дербитата в последните години.

Но Милан има Златан...

На 38 години Ибрахимович водеше своя отбор като играещ капитан на терена. Той даде импулса за страхотната игра през първото полувреме.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В края му разпери наметалото си на супергерой и сложи тежък отпечатък върху дербито. Първо надскочи Годин и свали топката на Анте Ребич да открие резултата от чиста позиция. А в последните секунди на първата част сам вкара след корнер с глава.

2:0 за Милан и пълен шок за интеристите, които гледаха невярващо класирането и как отново грешка на Ювентус ден по-рано няма да бъде наказана от техните любимци.

Какво е казал Антонио Конте в съблекалнята на отбора на Интер - не е ясно. Но е сигурно, че е било слово за историята, защото случилото се след почивката бе като за място в тази история.

Интер вкара два пъти за първите 8 минути, като голът на Марсело Брожович, който намали на 1:2, бе шедьовър. При изравнителното попадение на Весино останаха съмнения за засада на Алексис Санчес, но ВАР ги разсея с намесата си.

И изведнъж, при 2:2, имахме различен мач. Интер бе по-настойчив и търсеше победата. Милан сякаш бе друг отбор от този преди почивката.

Стефан де Врай с глава след корнер направи 3:2 в 70-ата минута, а в задъханите последни секунди Милан удари греда, преди Ромелу Лукаку да натисне бутона за край на интригата с ново попадение с глава - 4:2.

Интер вече е на върха с победата, изпреварвайки по голова разлика Ювентус при равни точки - по 54.

Лацио е с 53 и имаме страхотна битка за титлата в Серия А.

Милан е десети, остава на 10 точки от четворката и вероятно отново няма да играе в Шампионската лига. Това не се е случвало вече от 6 години...

А вече в осем поредни шампионатни дербита отборът не е побеждавал Интер. Поредните загуби на "червено-черните" в Дерби дела Мадонина, както е наричана градската класика, станаха четири.