Пари Сен Жермен отново се провали и допусна втора загуба след старта на новата 2023-а във френското първенство.

Звездният състав от столицата падна от Рен като гост с 0:1 в мач от 19-ия кръг на Лига 1, с което позицията му на върха в класирането вече далеч не изглежда толкова "бетонирана".

ПСЖ пусна на терена като титуляри Лео Меси и Неймар, а в 55-ата минута като резерва се появи и Килиан Мбапе, като тримата супер асове за първи път от Мондиал 2022 се събраха заедно на игрището.

Но не помогна - Рен вкара в 65-ата минута чрез Амари Траоре единствения гол, с който повали гранда. И при това - тимът на домакините игра без основния си реализатор Мартен Терие, който пропуска цялата пролет, след като скъса коленни връзки преди дни.

Въпреки това Рен е пети с 37 точки, в отлична позиция да атакува местата в зона "Шампионска лига".

Четвъртият Монако е също с 37, третият Марсилия има 42.

Води ПСЖ с 47 т., но само на три зад него вече е Ланс, който му нанесе първата загуба в първенството за сезона на 1 януари.

А парижани стартираха сезона с баланс 14-2-0 в шампионата и водеха уверено с 9 точки аванс на старта на новата година.