Няма как да извадиш Златан Ибрахимович от заглавията и това си е.

И на 39 години той остава култова фигура с огромно влияние и е основна причина Милан да е на върха в Италия след първите 7 кръга.

Шведът бе главен герой и в мача с Верона - 2:2, в който лидерът в класирането изостана изненадващо на свой терен с два гола до 19-ата минута.

Златан взе нещата в свои ръце, след като гол на Барак и автогол на Калабрия поставиха Милан в тежко положение. Той поведе своите напред и в 27-ата минута автогол на Маняни върна домакините в играта - 1:2.

През второто полувреме Ибра изпусна дузпа в 66-ата минута, не уцелвайки вратата. Друг вероятно би се огънал психологически след таков пропуск, но не и Златан. Напротив - това само увеличи глада му за голове и реванш, като в последните секунди мачът се превърна в шоу с един герой.

В 90-ата минута ветеранът се извиси, свали топката с глава и Калабрия изравни. След намеса на ВАР обаче голът бе отменен - Ибра игра с ръка преди попадението.

Последваха пет добавени минути, в които първо вратарят на гостите Силвестри спаси голов удар на Златан, а после капитулира - шведската деветка смаза защитник и с глава прати топката неспасяемо в ъгъла.

Неговият хъс и невероятна мотивация носят Милан на гърба си, като отборът продължава да води със 17 точки, с две повече от втория Сасуоло и три пред Наполи и Рома.