Головата машина Златан Ибрахимович за първи път вкара две попадения в един мач при втория си престой в Милан.

"Росонерите" постигнаха трета поредна победа - 2:1 при гостуването си на Сасуоло, и се изкачиха до петото място.

Отборът на Стефано Пиоли е преобразен след подновяването на шампионата и забрави що е загуба, като няма такава в девет поредни срещи. "Росонерите" играят с наслада и показват голова мощ, като в същите девет поренди мача вкарват поне по две попадения.

С тази победа Милан набра преднина пред Рома с една точка и пред Наполи с три, но съперниците са с по мач по-малко.

В Сасуоло резултатът откри Ибрахимович в с глава в 19-ата минута след перфектно центриране на Хакан Чалханоглу.

Сасуоло стигна до изравняването в 42-ата минута след точно изпълнена дузпа от Франческо Капуто. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Чалханголу.

Турчинът обаче се реабилитира само три минути по-късно с нова асистенция към Ибрахимович. Шведът беше изведен зад защитата, залъга вратаря и вкара в опразнената врата за крайното 2:1.

В самия край на първото полувреме бившият играч на Левски Мехди Бурабия получи втори жълт картон и улесни задачата на гостите.

През втората част Джакомо Бонавентура направи големи пропуски в заключителните минути, но те не се оказаха фатални за "росонерите".

Сасуоло остава на осма позиция с актив от 48 точки.

По-рано през деня Аталанта се изкачи на втора позиция с 74 точки след домакинска победа над Болоня с 1:0. Единственото попадение вкара Луис Муриел в 62-ата минута. Тимът на Гасперини излезе с две точки пред третия Интер, който е с мач по-малко.