Необясним автогол подари точка на Атлетико Мадрид секунди, преди да бъде фиксирана първата загуба на шампиона за новия сезон в Испания.

Тимът на Диего Симеоне губеше с 1:2 у дома от Виляреал в петата минута на добавеното време и оставаха 20 секунди до края. Тогава безнадеждна дълга топка стигна до централния бранител на гостите Аиса Манди, който игра брилянтно в целия двубой.

Опитният защитник чукна топката с глава към вратаря си Херонимо Рули - точно, съвсем леко и идеално за стража да я хване, с което да сложи край на двубоя.

Вместо това Манди и съотборниците му с ужас видяха как топката влиза във вратата за 2:2, след като Рули съвсем противно на всякаква логика не бе на мястото си. Той бе тръгнал нанякъде да пресича дългата топка, вероятно да я чака, не осъзнавайки, че Манди няма как да я пропусне зад гърба си и логично ще я върне.

Попадението бе толкова куриозно, но и ужасяващо за гостите, че те налягаха по земята и не искаха да стават за подновяването на играта.

Преди това Виляреал два пъти повеждаше чрез Ману Тригейрос и Данджума, а Луис Суарес бе изравнил в 56-ата минута за 1:1.

Треньорът на гостите Унай Емери щеше да скъса сакото си от яд при автогола, той така и не успява да победи Симеоне в пряк двубой на отборите им - единствен от всички наставници в испанския футбол, срещу когото Унай никога не е печелил.

Ел Чоло изпадна в луда радост при нелепата развръзка, спасила шампионите от първата им загуба за сезона.

Атлетико е със 7 т. от първите три кръга, колкото имат и Реал Мадрид, Барселона, Валенсия, Севиля и Майорка. Виляреал е едва с три точки след ремита на старта.