Халфът на Лудогорец Абел Анисе имаше невероятна седмица в родината си Мадагаскар.

Преди дни той получи най-високата степен на рицарския орден в страната. Той му бе връчен от президента на специална церемония за особени заслуги към родината.

Анисе играе вече девета година у нас, като записа общо 271 мача с екипите на Черноморец (Бургас), ЦСКА, Ботев (Пловдив) и Лудогорец.

Той е най-успешният играч в историята на Мадагаскар, а с капитанската лента изведе националния тим до четвъртфинал за Купата на Африка.

Именно заради това той получи рицарското звание, а днес вкара два гола за най-голямата победа на страната като гост.

Малгашите победиха Нигер с 6:2 по пътя към Купата на Африка през 2021-а. Абел Анисе вкара двата си гола в рамките на 4 минути през първата част, като направи резултата 4:1 в полза на тима си. Така Мадагаскар има 6 точки от два мача, с три поведе от Кот Д`Ивоар и Етиопия.