Защитникът на Манчестър Юнайтед Люк Шоу даде доста стряскащо интервю след загубата на отбора от Уулвърхемптън с 0:1 в понеделник вечер. Националният бранител на Англия не спести нищо и намекна, че не всеки от съотборниците му дава всичко от себе си на терена, а и отборът реално не играе като отбор.

Ето какво каза Шоу пред камерата на "Sky Sports":

"Не бяхме достатъчно добри. Имахме големи проблеми през първото полувреме, нямахме опции на кого да подадем. Не ги поставихме под напрежение, те контролираха играта изцяло. Играта и резултатът са разочароващи.

Очевидно е какви са проблемите - от първата минута у дома трябва да притискаме отборите, а ние не го правим. Оставихме ги да се чувстват у дома си. Вместо ние да сме проактивни, да атакуваме пред 75 000 наши фенове, те бяха атакуващият отбор.

На моменти на терена нямах усещането, че сме заедно, че сме едно. Поне едно е сигурно - Фил Джоунс може да се гордее с представянето си. Той не бе играл близо две години и изтърпя жестоки критики. А игра много силно.

Останалите... Всички трябва да се замислим.

Гледаш отбора ни, състава ни - имаме невероятни играчи. Но понякога качеството и класата не са достатъчни, трябва тичане, мотивация, интензитет. Трябва да даваме по сто процента."

Не е ясно кого точно визира Шоу, но гледайки състава на Юнайтед, там наистина е пълно със звезди - Роналдо, Кавани, Варан, Фернандеш, близо 100-милионният Санчо и т.н. Нито за момент не изглеждаше този тим да доминира в мача, а напротив - бе надигран.

Мениджърът Ралф Рангник също бе откровен за това, което видя в понеделник вечер. Той стартира с три победи и реми от първите четири двубоя във Висшата лига като треньор на Юнайтед, но ... все пак те бяха срещу Кристъл Палас (1:0), Норич (1:0), Бърнли (3:1) и Нюкасъл (1:1). Все съперници от долната половина на таблицата, като три от тях (без Палас) са и трите последни тима в класирането.

"Не играхме добре нито като индивидуалности, нито като отбор - анализира германецът. - Имахме проблеми да ги държим далеч от наказателното си поле. Първото полувреме бе много слабо, след почивката имахме малко повече контрол, но отново допуснахме гол, който лесно можеше да бъде предотвратен. Доста такива станаха през сезона.

В досегашните ми мачове, откакто дойдох в Юнайтед, имахме и по-силни представяния. Но пък и Уулвърхемптън бе най-силният отбор, с който се срещнахме в този период.

Не можем да наложим нищо ново в отбора, работили сме заедно три седмици, като в половината от това време тренировъчната ни база бе затворена заради случаите на ковид. Трябва време, досега резултатите бяха ОК, сега обаче загубихме...

Имаме много, много работа. Няколко стъпки ни делят от това, което трябва да сме. И те няма да бъдат направени изведнъж, а една по една."