Очакванията за оспорван мач в дербито на френската Лига 1 между ПСЖ и Марсилия в 11-ия кръг не се оправдаха.

Шампионите отнесоха своя съперник на своя "Парк де Пренс" с 4:0, като всичките попадения паднаха още през първата част. По два гола вкараха асовете в атака Мауро Икарди и Килиан Мбапе.

Марсилия започна колебливо сезона, но се очакваше да окаже много повече съпротива на парижани, които в пореден мач бяха без суперзвездата си Неймар.

Само че резултатът бе открит още в десетата минута. Анхел Ди Мария центрира, Икарди стреля с глава, последва спасяване и нов удар на аржентинеца, който вече бе точен.

Случи му се и в 26-та минута, когато направи 2:0, този път с глава след меко центриране на Марко Верати.

Класическият резултат бе оформен от Килиан Мбапе в 32-та минута, който вкара на празна врата след асистенция на Анхел Ди Мария.

Аржентинецът бе архитектът и на четвъртия гол със страхотен пас външен фалц, който изведе младият френски голаджия сам срещу вратаря - 4:0.

Така парижани имат 27 точки на върха и вече водят с осем на втория Нант, който загуби в този кръг. Марсилия е седми с 16 точки.