Лудогорец победи Дунав в Русе с 1:0 за шестата си поредна победа във всички турнири.

Срещата от 11-ия кръг в Първа лига бе пета поредна без допуснат гол за шампионите в първенството и показа добрата работа на Станислав Генчев що се отнася до защитата.

Лудогорец поведе през първото полувреме чрез голмайстора си Клаудиу Кешеру, но така и не успя да стигне до втори гол на успокоението, което в крайна сметка не се оказа фатално. Клубът спести сили и за предстоящото гостуване на Ференцварош в Лига Европа.

Разградчани си върнаха първото място и водят с една точка на Левски, а Дунав остана десети с десет пункта.

Още през първата част Лудогорец изцяло владееше инициативата, но сякаш не стигаше до достатъчно голови положения пред вратата на съперника.

Все пак разградчани поведоха в 23-та минута. Клаудиу Кешеру вкара 11-ия си гол от началото на сезона, след като удар на Джоди Лукоки бе избит в краката на румънеца. От лесна позиция нямаше как да сгреши.

Голаджията вкара за втори път шест минути по-късно, но попадението правилно бе отменено заради категорична засада. До края на полувремето и Сисиньо имаше шанс да отбележи, но ударът му с глава мина встрани.

Най-добрият шанс за Дунав дойде в 45-та минута, когато удар на Ахмед Ахмедов с глава мина близо над горната греда на Пламен Илиев.

През втората част Кешеру и Марселиньо имаха шансове да направят 2:0, а Дунав погледна към вратата на съперника след 55-та минута. Безуспешно обаче.

Възможностите за русенци ставаха все по-малко и те така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.