Интер е шампион на Италия четири кръга преди края на първенството, след като единственият отбор, който можеше да го достигне, не успя да спечели мача си.

Аталанта стигна само до 1:1 срещу Сасуоло като гост и изостава на 13 т. от лидера при 12 възможни за спечелване до края. Голът за Сасуоло, който реално короняса Интер, бе вкаран от Доменико Берарди. Нападателят е тифозо на "синьо-черните" от дете.

Титлата бе чакана 11 години от славния клуб от Милано и е 19-а в неговата история и го праща пред градския съперник Милан, който остава с 18. Ювентус е далеч напред с 36 първи места.

Интер за последно спечели Серия А през 2010-а, когато направи требъл с Купата на Италия и Шампионската лига, воден от Жозе Моуриньо.

Сега начело е Антонио Конте, който бе приет скептично от тифозите най-вече заради миналото му, свързано дълбоко с врага Ювентус. Но Конте изпълни обещанието си и вече е шампион като треньор с Юве, Челси в Англия и Интер.

Наполи направи грешка с 1:1 у дома срещу Каляри и това може да е фатално за място в четворката. Неаполитанците водиха до четвъртата минута на добавеното време след 90-те, когато Нандес изравни.

Така те остават четвърти с 67 т., но Ювентус (66) ще ги изпревари, ако спечели тази вечер като гост на Удинезе.

За Каляри точката е безценна и изкачи отбора над зоната на изпадащите с 32 пункта, на един над Беневенто, който е третият тим там.

Валентин Антов остана резерва при драматичното 3:3 на Болоня у дома с Фиорентина. Отборът му остава 12-ти с 39 точки и не би трябвало да има проблеми с оцеляването си в италианския елит.