Интер прекъсна негативната си серия в италианското първенство, като постигна първа победа от 5 март.

"Нерадзурите" бяха с пет поредни мача без успех в шампионата - четири равенства и една загуба, но днес прехвърлиха добрата си форма от Шампионска лига.

Интер спечели с 3:0 гостуването си на Емполи и взе реванш за загубата с 0:1 от този съперник на "Сан Сиро" преди три месеца.

Другата добра новина за Инзаги е отпушването на Ромелу Лукаку, който вкара две попадения от игра. За последно белгиецът бе вкарал от игрова ситуация в първия кръг на сезона.

Днес той откри резултата в 48-ата минута след двойно подаване с Марсело Брозович. В 76-ата минута белгиецът отново се разписа, този път след индивидуален пробив и силен диагонален шут. Две минути преди края Лаутаро Мартинес оформи крайния резултат.

Така Интер поне временно се изкачи до петата позиция с 54 точки, задминавайки с една Милан, който по-късно приема Лече. Емполи регистрира втора поредна загуба и е 15-и с 32 точки