Ювентус и Интер постигнаха очкавани победи, с които продължиха да преследват лидера Милан в италианската Серия "А".

Шампионите от Ювентус спечелиха гостуването си на Сампдория с 2:0. По този начин "бианконерите" се изкачиха до третото място в класирането, на 7 точки зад Милан.

Юве обаче е и с мач по-малко, а при предстоящите в следващите месеци битки между лидерите, евентуални 4 точки изобщо не изглеждат като невъзможна за стопяване преднина.

Днес Роналдо и компания със сигурност не изиграха най-блестящия си мач, но те не се и нуждаеха от някакво забележително представяне. Успехът с 2:0 бе постигнат доста спокойно, в доста моменти от мача сякаш без особено усилие от страна на днешния гост.

Федерико Киеза откри в 20-ата минута, а цялото успокоение, което настана, можеше на да изиграе лоша шега на Юве.

Шампионите така и не успяха да затоврят мача до самия край, когато Аарън Рамзи оформи крайното 2:0. Докато обаче преднианта на "бианконерите" бе минимална, Сампдория така и не създаде опасност, с която да поднесе сензация.

Далеч по-убедителни обаче бяха играчите на Интер, които са в страхотно настроение след победата над Юве за първеснтво и изхвърлянето на Милан за Купата в последнтие две седмици.

"Нерадзурите" разгромиха гостуващия Беневенто с 4:0, а това запази изоставането им от Милан на само две точки.

Скромният гост от Южна Италия така и не успя да отправи точен удар за всичките 90 минути на "Сан Сиро", като това 4:0 бе най-малкото, с което се отърва.

Резултатът бе открит с автогол на Импорта в самото начало, а заради пропуските на домакините, 1:0 остана на таблото до почивката.

През втората част баче Лаутаро Мартинес и на два пъти РОмелу Лукаку затвърдиха категоричното надмощие на Интер и оформиха крайното 4:0.