Интер се разправи с последния в таблицата на Серия "А" Салернитана и го победи с гръмкото 5:0 като гост.

Домакините имат сериозни проблеми със собствеността и не е сигурно дали ще доиграят сезона в първенството. Заради този и други фактори са дънната риба на последно място с едва осем точки.

"Нерадзурите" не ги пожалиха и вече имат актив от 43 точки, което е с четири повече от втория Милан. "Росонерите" обаче имат да играят дерби с Наполи в неделния ден.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Интер започна с гол още в 11-ата минута, който дойде след изпълнение на ъглов удар и точен изстрел с глава на Иван Перишич след подаване на Хакан Чалханоглу.

"Нерадзурите" вкараха за 2:0 в 33-ата минута, когато Един Джеко изведе Дензъл Дъмфрис и десният бек стреля в напречната греда, но топката падна зад гол линията след това

В 52-ата минута Алексис Санчес вкара третия гол за гостите, след триходова комбинация с Чалханоглу и Джеко,

В 87-ата минута Лаутаро Мартинес също се записа сред голмайсторите Той се възползва от избира на Роберто Галиардини топка и стреля от близо за 4:0.

Петият гол падна малко преди края. Галиардини наказа поредната груба грешка в противниковата отбрана и бе точен за крайното 5:0.

В друг мач от кръга Лацио победи Дженоа като домакин с 3:1. Точни за "римските орли" бяха Педро, Франческо Ачерби и Матия Закани. За отбора на Андрий Шевченко почетен гол реализира Филипо Мелегони.