Ливърпул е съвсем близо до четвъртфиналите в Шампионска лига след победа с 2:0 над домакина Интер на "Сан Сиро" в първи осминафинален мач от турнира.

"Нерадзурите" могат много да съжаляват за крайния резултат, защото изиграха един от най-силните си мачове в надпреварата, но направиха няколко пропуска и бяха наказани с две късни попадения - на Роберто Фирмино и Мохамед Салах.

Отборът на Юрген Клоп за пореден път в последните години показва, че може да е убийствено ефективен в тази надпревара. Изчака своите възможности в края и макар че изглеждаше опасен в рамките на целия мач, не стоеше като фаворит за победата. Това се дължеше на доброто представяне на домакините, които играха много здраво най-вече в защита, а в атака удариха греда през първото полувреме и Един Джеко направи ключови пропуски през второто.

Успехът е седми пореден за англичаните в турнира и е страхотна новина за тях, тъй като традиционно те са много убедителни, когато реваншите им са на "Анфийлд". Точно такъв ще има на 8 март.

Ливърпул натисна в първите минути, но първият опасен шут бе на сметката на Интер. Лаутаро Мартинез стреля фалцово покрай вратата.

Мърсисайдци отвърнаха в 13-ата минута, когато Мохамед Салах центрира от фаул на далечната греда и Садио Мане засече с глава, но от близка дистанция я прати над вратата.

Само че "нерадзурите" веднага побързаха да покажат колко са опасни и в 16-ата минута Хакан Чалханоглу получи в наказателното поле и стреля силно, но в напречната греда.

После отново дойде ред на Ливърпул. В 23-ата минута Садио Мане направи много красив удар със задна ножица, но топката мина на сантиметри от вратата.

До края на полувремето италианците направиха две, три много опасни контраатаки, но атакуващите им играчи взеха грешните решения от изгодни позиции.

Интер започна вихрено втората част и направи няколко опасни атаки. В 53-ата минута Иван Перишич центрира остро към непокрития Лаутаро, но аржентинецът се размина с топката на сантиметри от врата.

В 60-ата минута Един Джеко отново се оказа зад защитата с топка в крака и този път преодоля Алисон, но за съжаление на феновете по трибуните бе отсъдена засада. Такава имаше, макар и тънка.

Три минути по-късно Ливърпул направи много добра атака, в която резервата Луис Диас и Мохамед Салах направиха двойно подаване, а Милан Шкриниар ключово блокира последвалия опасен удар на колумбиеца.

На другата врата Джеко, Перишич и резервата Санчес не успяха да уцелят вратата при опасни ситуации.

В 75-ата минута Ливърпул поведе нелогично предвид развоя на събитията. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар и на близката греда Роберто Фирмино изпревари Алесандро Бастони, за да прати топката с глава в далечния ъгъл - 1:0.

В последните минути гостите успяха да задържат топката и стигнаха да втори гол в 83-ата. Дълго центриране в наказателното поле бе свалено от Върджил Ван Дайк. Стефан Де Врай отклони леко топката и я направи перфектна за Мохамед Салах. Египтянинът стреля и се получи рикошет, който остави безпомощен Ханданович - 2:0.