Интер за втори пореден път постигна осма поредна победа в Серия "А" през сезона и продължава похода си към титлата.

"Нерадзурите" на Антонио Конте завоюваха труден успех с 2:1 при гостуването си на Торино, а головете за победителите вкараха обичайните заподозрени - Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес.

Така Интер поведе с цели девет точки на върха пред втория Милан, който по-късно има да играе тежко домакинство на Наполи.

Днешният мач не бе възможно най-впечатляващият за Интер, но и съперникът, който още няма победа на своя стадион, игра силно.

През първото полувреме Торино имаше най-добрият шанс за гол, но нацели гредата. Второто бе това, което предложи головете.

Първо Интер поведе в 62-ата минута с гол от дузпа на Лукаку. Тя бе отсъдена за нарушение на Армандо Ицо срещу Лаутаро Мартинес.

В 70-ата минута Торино успя да изравни след изпълнение на ъглов удар и разбъркване. Най-съобразителен бе Антонио Санабрия, който вкара втория си гол през сезона.

Интер обаче за пореден път през сезона показа характер и стигна до победата с късен гол. Негов автор бе Лаутаро след красив удар с глава, предшестван от центриране на Алексис Санчес.

Интер вече има 65 точки на първата позиция след 27 кръга, а Торино 18-и с 20 точки.

В друг мач от кръга предпоследният Парма изненадващо победи Рома с 2:0. Точни бяха Валентин Михаила в деветата минута и Ернанри от дузпа в 55-ата.

В ранния мач за деня Болоня на Валентин Антов победи Сампдория с 3:1. Българският национал остана на резервната скамейка и не бе използван.