Интер постигна десетата си поредна победа в Серия "А", справяйки се при домакинството си на Сасуоло с 2:1 в отложена среща.

"Нерадзурите" на Антонио Конте са все по-близо до титлата, като девет кръга преди края водят с девет точки пред втория Милан и с десет пред третия Ювентус.

Точни за Интер бяха добре познати лица - Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес, а в края Хамед Траоре върна попадение за гостите, които са девети в таблицата.

Лукаку откри още в десетата минута, реализирайки с глава след центриране на Ашли Йънг от левия фланг. В 67-ата минута белгийският голаджия асистира на Мартинес, който с удар по земя вкара за 2:0. Попадението за гостите падна в 85-ата минута с красив удар на Траоре, но твърде недостатъчен.

В дербито между Ювентус и Наполи в Торино, което се игра по същото време, домакините спечелиха с 2:1.

В 13-ата минута Федерико Киеза свърши прекрасна работа по десния фланг и центрира по земя за Кристиано Роналдо, който с едно докосване прати топката във вратата за 1:0.

В 73-ата минута Пауло Дибала вкара едва третия си гол от началото на сезона, преодолявайки вратаря с прецизен удар. Точно изпълнена дузпа на Лоренцо Инсиние в края оформи крайния резултат.

Наполи е пети в класирането с 56 точки, на три зад днешния си съперник.