Шоу с осем гола беляза откриващия мач за годината в италианската Серия "А". Интер разгроми Кротоне с 6:2 и поне за няколко часа оглави класирането.

"Нерадзурите" събраха 36 точки, с две повече от градския си съперник Милан, който обаче ще изиграе мача си от кръга по-късно тази вечер.

Двубоят на "Сан Сиро" бе истинска наслада за окото на всеки фен, като и двата тима се хвърлиха в атаки още от първата минута.

Може би агресивният подход на предполседния в класирането Кротоне изненада Интер, като още в 12-ата минута гостите от Южна Италия откриха.

Николо Занелато изведе Кротоне напред, но веднага след това Интер вдигна оборотите и Лаутаро Мартинес изравни.

В 30-ата минута пълният обрат бе факт, когато Лука Мароне си отбеляза автоголо. Ако той не бе протегнал крака си, вероятно Лаутаро щеше все пак да отбележи в опразнената врата.

Отборът на Кротоне обаче отказа да се предаде и стигна до дузпа, която Владимир Големич вкара, а двата тима се оттеглиха при съвсем заслужено равенство 2:2 на почивката.

През втората част обаче помен от равностойната игра нямаше. Да, Кротоне имаше лек превес във владението на топката, но това нямаше никакво значение, защото Интер вкара 4 гола.

Индивидуалната класа на нападателите в "синьочерни" екипи се оказа решаваща, които имаха пет удара, превръщайки четири от тях в гол.

Лаутаро Мартинес оформи своя хеттрик с още два гола, а между тях се разписа и Ромелу Лукаку.

В самия край на мача крайният резултат оформи Ашраф Хакими.