Интер постигна важна победа при гостуването си на Фиорентина с 2:0 в откриващата среща на 21-ия кръг в Серия "А".

Успехът прати отбора на Антонио Конте поне временно на върха на класирането с актив от 47 точки и с една пред градския съперник Милан. Това се случи, въпреки че треньорът на гостите трябваше да гледа мача от трибуните заради наказание.

Головете за успеха отбелязаха Николо Барела и Иван Перишич, като "виолетовите" играха слабо и това бе най-малкото, с което можеше да се разминат.

Интер бе по-добрият отбор на терена и го показа в почти всичките 90 минути. Още в шестата минута Николо Барела можеше да открие резултата, след като бе намерен около точката на дузпата с центриране отдясно, но Бартоломей Драговски отрази.

В 31-та минута Николо Барела откри резултата със страхотен шут. Полузащитникът получи топката около границата на наказателното поле и прати неспасяемо във вратата за 1:0.

Домакините направиха най-големия си пропуск шест минути по-късно. Джакомо Бонавентура бе намерен в наказателното поле и стреля мощно под гредата. Ханданович инстинктивно успя да отбие топката и с помощта на горната греда да опази вратата си. Топката обаче попадна на левия крак на Бираги, който стреля без подготовка, но Ханданович отново спаси.

До края на първото полувреме Интер можеше да удвои, след като Алексис Санчес центрира отляво, а Лукаку стреля с глава над вратата.

Интер вкара втория си гол малко след излизането си за второто полувреме. В 52-та минута чрез атака от дясно Ашраф Хакими бе изведен и с пас по земя бившият бек на Борусия Дортмунд подаде на Иван Перишич, който вкара на празна врата.

Малко след това "нерадзурите" вкараха и трети гол чрез Ромелу Лукаку, който бе отменен.

До края на срещата те направиха още няколко значими пропуска, но "виолетовите" вече се бе предал и нямаше как да се върне в мача.