Интер победи Наполи на "Сан Пауло" с 3:1 в дербито на 18-ия кръг в Серия "А" и продължава да доставя доказателства, че е готов да се бори за титлата докрай.

"Нерадзурите" на Антонио Конте впечатлиха срещу вицешампиона от последните два сезона и отново ключово се оказа дуото в атака между Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку. Белгиецът вкара две попадения, а аржентинецът едно.

Това бе първа победа за Интер като гост на Наполи в първенството от 23 години насам. Проблемите за отбора на Дженаро Гатузо са много и прозираха в този двубой.

Интер поведе в 14-ата минута, когато Лукаку тръгна от централната линия и проби без съпротива до наказателното поле преди да реализира с удар с левия крак.

Нещо подобно се случи и в 33-ата минута. Лукаку получи пред наказателното поле и стреля силно. Изстрелът изненада младия страж Алекс Мерет, който се намеси ужасна и топката влетя във вратата му - 2:0 и спокойствие за гостите.

В 39-ата минута обаче неаполитанци се върнаха в мача. Дълъг майсторски пас на Пьотр Зиелински стигна до Хосе Кайехон, който с едно докосване отклони към свободния Аркадиуш Милик. Полякът от непосредствена близост нямаше как да сгреши за 1:2.

Интер реши всичко в 62-ата минута. Матиас Весино от десния фланг намери с центриране Мартинес в наказателното поле и нападателят се възползва от лоша намеса на Костас Манолас преди да разстреля вратаря отблизо.

До края на мача Кайехон имаше шанс да вкара с воле, а Лоренцо Инсиние нацели гредата с пряк свободен удар. Наполи остана с още трудна за преглъщане загуба в дерби.

Интер се изравни на върха с Ювентус с по 45 точки, но и второ място, тъй като загуби директния сблъсък. Наполи е едва осми с 24 точки.

В друг мач, който се игра по-рано, Удинезе победи Лече с 1:0 като гост и приближи съперника си до зоната на изпадащите.