Интер е новият стар носител на Купата на Италия, след като защити трофея в много атрактивен финал срещу Фиорентина - 2:1.

Мачът бе игран в страхотна атмосфера на "Олимпико" в Рим, а играта не разочарова.

Срещнаха се два отбора, за които сезонът е много успешен и най-важните двубои предстоят тепърва.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ЗРЕЛИЩНИЯ ФИНАЛ>>>

Интер гледа към 10 юни, когато ще опита да спечели четвъртата си корона на европейски шампион, във финал срещу Манчестър Сити в Истанбул.  А Фиорентина чака 7 юни (в Прага), когато ще се изправи в първия си европейски финал от 33 години, за да срещне Уест Хем в Лигата на конференциите.

Но в Рим в сряда вечер фокусът беше върху Копа Италия, която се превърна в ... "копа архентина" с три гола на аржентинци.

Нико Гонсалес откри отблизо за Фиорентина в третата минута, а два майсторски завършващи удара на сънародника му и световен шампион Лаутаро Мартинес още до полувремето обърнаха резултата.

До края положения не липсваха, но Интер удържа резултата, както очевидно се е специализирал да го прави в елиминационни и финални мачове през сезона.

Тимът на Симоне Индзаги вече вдигна Суперкупата на Италия през януари, когато разнищи с 3:0 градския съперник Милан. А в елиминациите на Шампионската лига през пролетта допусна голове само в един от шестте си двубоя (3:3 у дома с Бенфика).

Останалите пет завършиха със "сухи мрежи".

За клуба това е втора поредна и общо девета Купа на Италия, докато чакането за Фиорентина продължава в този турнир (за последно с трофея през 2001 г.).