Интер постигна много важна победа при домакинството си на Киево с 2:0 в последна среща от 36-ия кръг на Серия "А" и си върна третото място в класирането.

"Нерадзурите" нямаха особени проблеми срещу последния и показаха мощ в атака чрез двете си крила Матео Политано и Иван Перишич, които изиграха много силен мач.

Тимът има една точка аванс спрямо четвъртия Аталанта и четири спрямо другите преследвачи Милан и Рома.

Интер натисна от самото начало, но първият добър шанс дойде едва в 28-та минута. Тогава удар на Иван Перишич от малък ъгъл бе спасен.

В 39-та минута логичното се случи. След добър пробив на Перишич и избита топка от краката му, тя се озова в Матео Политано, който по земя с помощта на страничната греда я прати във вратата за 1:0.

За Мауро Икарди първият добър шанс дойде в началото на второто полувреме, когато след пореден пробив на Перишич получи центриране, но стреля над вратата с глава.

В 57-та минута Адриан Шемпер направи страхотно двойно спасяване на вратата на Киево след далечен удар на Политано и добавка на Перишич. Седем минути по- късно хърватският национал нацели и греда с удар по земя.

В 76-та минута задачата на Интер се улесни значително, когато Никола Ригони получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу резервото Роберто Гаглярдини.

Голът на успокоението за домакините дойде пет минути преди края след дълги обходни действия. Седрик Соарес нацели гредата, но при добавката Перишич не сбърка за 2:0.

В друга среща по-рано през деня Болоня разгроми Парма с 4:1.