Интер трудно можеше да даде по-голяма заявка, че е готов да се бори за титлата в Серия "А" - победа с 2:0 на "Сан Сиро" срещу хегемона Ювентус в 18-ия кръг.

"Нерадзурите" на Антонио Конте проведоха перфектен мач, в който почти изцяло неутрализираха Кристиано Роналдо и компания, а освен това вкараха по едно безответно попадение в двете полувремена. Техни автори бяха Артуро Видал и Николо Барела.

Конте за първи път постигна успех срещу бившия си отбор Ювентус, а освен това "нерадзурите" взеха дербито за първи път от четири години и половина. В последните издания на Дерби Д'Италия "бианконерите" доминираха и до голяма степен бяха създали комплекс у своя съперник.

Тази вечер беше различно. Интер излезе да доминира и да побеждава. Постигна го с красив агресивен футбол, какъвто и без това показва в периода на Конте. Андреа Пирло ще преглътне първа загуба след три поредни победи и тя идва срещу неговия ментор, под чието ръководство игра дълги години в Ювентус и националния отбор. Юве вече е на цели седем точки от днешния съперник. Интер е поне за 24 часа първи с 40 точки, равен актив с Милан и мач повече, а "бианконерите" са пети с 33.

Преди срещата тифозите на домакините бяха подготвили изключително дълга и зрелищна заря около стадиона, а фойерверки имаше и на терена от техния отбор.

В 11-ата минута тихият през вечерта Кристиано Роналдо вкара топката във вратата, но след отсъдена засада.

В 13-ата минута Интер поведе след центриране на Николо Барела и удар с глава на Артуро Видал, който наказа бившия си отбор. Странното бе, че при радостта си чилийският халф прегърна Джорджо Киелини и сякаш целуна емблемата на "бианконерите". Жест, който едва ли ще се хареса на интеристите.

Последваха още силни минути за миланския гранд и удари на Видал, Брозович, Лукаку и Мартинес. На другата врата Роналдо отправи също неточни изстрели.

В 52-ата минута Интер нанесе втория си удар. Алесандро Бастони прати дълъг пас към Николо Барела и последният нямаше как да сгреши сам срещу Войчех Счесни за 2:0. Защитата на Юве проспа ситуацията.

Ювентус стигна до най-добрия си шанс през второто полувреме едва в 87-ата минута, когато силен шут на Федерико Киеза бе спасен прекрасно от Ханданович.

Така след седем поредни мача без победа в това дерби, Интер най-после триумфира.