Интер довърши започнатото преди седмица в Португалия срещу Бенфика и след равенство 3:3 е на полуфинал в Шампионската лига. "Нерадзурите" отстраниха лисабонските орли с общ резултат 5:3, а в следващата фаза на турнира ще играе с най-големия си съперник - съгражданите от Милан.

В сряда вечер на "Джузепе Меаца" станахме свидетели на общо шест гола, а победата се изплъзна на домакините, които се класираха на първи полуфинал от 2010-а насам.

Италианците поведоха след по-малко от четвърт част футбол. В 14-ата минута съдията пусна добър авантаж след нарушение срещу Един Джеко малко пред наказателното поле, а след това Николо Барела с премерен диагонален шут отдясно прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратаря за 1:0.

До почивката обаче Бенфика стигна до изравняване, което стана факт в 37-ата минута посредством Фредерик Аурснес. Той заби мощен изстрел с глава точно под гредата на Андре Онана за 1:1 след центриране от десния фланг на Рафа Силва.

Интер трябваше да почака още 30 минути преди да поведе отново, като в 67-ата минута Лаутаро добави и гол на сметката си, след като подаде за първия. Аржентинецът показа перфектното си пласиране и от няколко метра не сбърка за 1:1, като това бе девети негов гол през сезона в турнира. Единствено Самуел Ето'о (10), Ернан Креспо (11), Хулио Крус (13) и Адриано (14) са вкарвали повече голове за отбора в Шампионската лига.

Хоакин Корея направи 3:1 десетина минути след това, като попадението му бе огледално на това на Барела - диагонален изстрел, но отляво и пак в далечния ъгъл за 3:1 в 78-ата минута.

Антонио Силва намали до 3:2 след центриране на Грималдо в 86-ата минута, когато бе точне с глава, а Бенфика се хвърли здраво напред и дори изравни - 3:3 благодарение на Петер Муса в 95-ата минута, но това бе всичко тази вечер.