Интер се класира за четвъртфиналите в Лига Европа след три поредни отпадания на осминафинал през миналите години.

"Нерадзурите" победиха испанския Хетафе в Гелзеркихрхен с 2:0 в мач, който се игра на неутрален терен и без предвиден реванш заради съкратената версия на турнира. Не са били на четвъртфинал в този турнир от 2004-а, когато загубиха от Марсилия.

С гол на Ромелу Лукаку през първата част и на Кристиан Ериксен през втората хората на Антонио Конте преодоляха своя съперник, но събитията можеше да се развият по друг начин, тъй като Хетафе изпусна дузпа при 0:1.

Испанците започнаха много добре мача и направиха последователни пропуски, но Лукаку откри резултата в 33-ата минута. Белгиецът преодоля защитник и с хубав удар с левия крак не остави шанс на вратаря.

В 74-ата минута Хетафе получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Диего Годин, но от бялата точка Хорхе Молина стреля в аут.

В 83-ата минута Интер стигна до втори гол, с който си гарантира класирането. Негов автор бе Кристиан Ериксен след контраатака.

На четвъртфиналите Интер ще играе с Байер (Леверкузен) или Рейнджърс. Двата тима ще играят реванш след 3:1 за германците в Глазгоу.

Другите осминафинали тази вечер бяха реванши и завършиха с победи за домакините.

Манчестър Юнайтед в експериментален състав се справи отново с ЛАСК Линц - 2:1 на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" изиграха много слабо първо полувреме и изостанаха в резултата в началото на второто след страхотен гол на Вайзингер в 55-ата минута. Само две минути по-късно обаче изравниха чрез Джеси Лингард и малко преди края на редовното време обърнаха с гол на Антони Марсиал.

Така Юнайтед се класира за четвъртфиналите след общ резултат 7:1 и там ще срещне датския Копенхаген. Шампионът на Дания победи пресния първенец на Турция Истанбул (Башакшехир) с 3:0 у дома и го отстрани с общ резултат 3:1.

Другият осминафинал също завърши с домакинска победа от 3:0. Шахтьор (Донецк) разгроми Волфсбург с късни голове и го отстрани с общ резултат 5:1. На четвъртфиналите украинците ще играят най-вероятно с швейцарския Базел, на който предстои наглед протоколен реванш с Айнтрахт (Франкфурт) след 3:0 в Германия.

Другите четири осминафинала са в петък вечер, като този между Севиля и Рома ще се реши на неутрален терен в един мач.