Интер може да изпусне лидерската позиция в Италия след грешна стъпка у дома.

Грандът от Милано завърши наравно 1:1 с Аталанта в дербито на 19-ия кръг в Серия "А".

Така "нерадзурите" вече са на точка пред Ювентус, но шампионът е с мач по-малко и още утре може еднолично да оглави класирането.

Ситуацията обаче можеше да е по-тежка за Интер, защото клубът измаше късмет, че не загуби срещата.

Две минути преди края Аталанта получи шанс да изпълни дузпа, но ударът на Луис Муриел бе спасен по блестящ начин от Ханданович, чиято запазена марка са именно наказателните удари.

Иначе мачът започна перфектно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута чрез Лаутаро Мартинес.

Въпреки прекрасният старт, не може да се каже, че Интер бе по-добрият тим на терена, като определено не заслужаваше да си тръгне с три точки.

Момчетата на Конте изиграха един от неубедителните си мачове, докато Аталанта владееше топката доста по-често, а и създаваше повече положения.

Логичното се случи в 75-ата минута, когато Госенс се ориентира прекрасно в накзателното поле и прати топката във вратата за 1:1.

Бергамаските заслужават адмирации, защото не се опитваха да пазят равенстовто, а търсеха победа, но спасената дузпа ги лиши от това.