Сампдория и Интер завършиха наравно 2:2 на "Стадио Луиджи Ферари" в атрактивна среща от третия кръг на италианската Серия "А".

Това беше първи мач за шампионите от началото на сезона, в който те не успяха да победят. Преди това се справиха със съпротивата на Дженоа (4:0) и Верона (3:1).

От своя страна Самп започва сезона с трети пореден мач без успех, но вкара първите си голове и показа най-силно представяне.

Интер поведе в 18-ата минута с фантастично изпълнение на пряк свободен удар от защитника Федерико Димарко.

Сампдория успя да изравни в 33-ата минута чрез централния си защитик Мая Йошида. След центриране от корнер се получи разбъркване. Японецът отправи удар, който рикошира в крака на Един Джеко и заблуди вратаря - 1:1.

Интер обаче отново поведе в резултата след гол в самия край на първата част. След бърза атака Николо Барела центрира към Лаутаро Мартинес и той засече топката от воле за 2:1.

Началото на второто полувреме бе перфектно за Сампдория. Още в 47-ата минута тимът изравни за 2:2 след подобен гол на този на Лаутаро. Бартош Березински финтира бранител и центрира с левия крак, а след това Томазо Оджело засече по прекрасен начин топката и реализира.

Последва добър шанс пред Иван Перишич, който даде прекалено силен пас на Джеко на перфектна позиция.

В края на мача Сампдория бе по-активният отбор в предни позиции и дори успя да затегне обръча пред вратата на Сами Ханданович, но до нов гол не се стигна.