Интер разгроми гостуващия Удинезе с 5:1 в последния си мач от сезона в италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Антонио Конте записаха 28-а победа в 38 мача и с 91 точки заслужено ликуваха с шампионската купа, която получиха на тържество след двубоя.

Това беше мач номер 3000 за "черно-сините" в Серие "А", а домакините откриха резултата още в осмата минута. Опит за удар от наказателното поле на Лаутаро Мартинес беше блокиран, но топката отскочи към Ашли Йънг, който изпревари вратаря Хуан Мусо и отблизо копна топката над плонжа му.

Минута преди почивката Интер стигна до второ поладение. Влезлият малко по-рано като резерва Кристиан Ериксен вкара от фаул от 20 метра, след като ударът му се отклони от застаналия в стената Стефано Окака-Чука.

В 55-ата минута Мартинес направи резултата класически от дузпа, отсъдена за нарушение на Марвин Зеегелаар срещу Ашраф Хакими в пеналта.

Десетина минути по-късно резервата Иван Перишич вкара с хубав удар по диагонала, след като беше изведен в ляво в наказателното поле от Матиас Весино.

Голмайсторът на Интер Ромелу Лукаку, който също влезе като резерва, се разписа щастливо за 5:0 в 72-ата минута. Топката удари в главата застаналия на метър пред голлинията белгиец и влезе в мрежата, след като изстрел на Алексис Санчес се отби от гредата.

В 79-ата минута Роберто Перейра намали за Удинезе от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ериксен в наказателното поле.