Интер направи грешна стъпка, но все пак продължава точка по точка да се доближава до мечтаната титла на Италия.

"Нерадзурите" направиха 1:1 срещу Наполи, в един от последните си тежки тестове до края на сезона.

Ремито отне две точки от преднината на Интер пред градския му съперник и основен преследвач Милан, но тя остава все така солидна на този етап.

Момчетата на Конте водят с девет точки, при оставащи седем мача до края на сезона. В следващите три кръга обаче Интер играе срещу отбори от долната част на таблицата, докато за Милан предстоят доста по-тежки изпитания.

Дори и Милан да вземе всеки свой мач до края на сезона, Интер се нуждае от четири успеха в седем кръга, за да празнува първа титла от 2011-а насам и прекъсването на 9-годишната хегемония на Ювентус.

Тази вечер двата тима изиграха чудесен мач на стадион "Диего Марадона" в Неапол, като освен двата гола, те нацелиха общо три греди, изпуснаха и още няколко чудесни шанса.

А за зрелището допринесе и фактът, че освен бортбата на Интер за титлата, Наполи си има своята борба за зона Шампионска лига. Към момента неаполитанците са пети, на две точки зад четвъртия Ювентус.

Резултатът бе открит по доста нелеп начин, когато Инсиние центрира остро, а Де Врай и Ханданович се сблъскаха, като нидерландският бранител прати топката в собствената си врата.

През това първо полувреме Интер нацели две греди. И двете след удари на Лукаку, единият преди гола за Наполи, другият малко след това.

"Нерадзурите" започнаха доста агресивно втората част и това логично доведе до изравнителен гол.

Вкара го Кристиан Ериксен с хубав удар от границата на наказателното поле. През целия сезон датчанинът бе критикуван и едва ли не гонен от отбора, но тази вечер вкара гол, който след няколко седмици може да има огромна стойност.

До края атрактивният футбол и положенията продължиха, но нов гол не падна, а получилото се реми под Везувий сякаш бе логичният изход.

Снимка: Getty images